EKUADOR

Një përplasje me armë zjarri, e ndodhur në një burg në Ekuador, ka lënë pesë persona të vdekur dhe 15 të tjerë të plagosur.

Ngjarja e rëndë ndodhi në një burg në Guayaquil ku mbahen anëtarët e bandës Los Choneros, shkruajnë mediat në gjuhën angleze.

Kjo ndodhi ngjau, pasi avokati i bandës u ekzekutua në kryeqytetin ekuadorian.

Tashmë 37 të burgosur po hetohen, kurse janë shtuar forcat policore në të gjithë burgjet e vendit.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb