Nga: ENDEIDA CAKERRI

Për brumin:
400 ml qumësht
200 gr kos
1 lugë të vogël sheqer
1 lugë të vogël kripë
2 lugë vaj
1 zarf maja
Afërsisht 800 gr miell

Për mbushjen:
1 kg patate
2-3 qepë
Kripë
Piper të zi
Pak gjalpë
Vaj ulliri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb