Të gjitha indikaciet janë se Paul Pogba është në javët e tij të fundit si lojtar i Manchester United. Sipas Daily Star, trajneri i United, Ole Gunnar Solskjaer u ka bërë thirrje udhëheqësve të Old Trafford për të shitur francezin këtë verë, me arsyetimin se mungojnë fondet për transferime. Sulmuesi Romelu Lukaku është gjithashtu në linjë për t’u larguar për të njëjtën arsye, thotë tabloidi britanik.


Të dy Solskjaer dhe Ed Woodward, shefi ekzekutiv i Unitedit, ishin të gatshëm të shihnin Pogba të largohej, dhe madje kishte folur edhe në media se 26-vjeçarit i ishte ofruar një kontratë e përmirësuar për të qëndruar në Manchester. Megjithatë, tarifa prej rreth 160 milion euro që klubi do të pritej të kërkonte nga shitja do të përforconte një buxhet transferimi i cili, në krahasim me shpenzimet e rëndësishme të viteve të mëparshme, thuhet se është vendosur në vetëm 100 milion paund.


BalkanWeb


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb