Një sulm kibernetik u krye në faqen e internetit të presidentit ukrainas, shërbimit të sigurisë ukrainas dhe institucioneve të tjera të martën pasdite.

Faqet ishin ngritur dhe funksionojnë përsëri deri në mbrëmje, njoftoi sot shërbimi ukrainas për komunikime speciale.

Nuk u tha se kush ishte prapa sulmit, raporton Reuters.

Kievi zyrtar më parë ka akuzuar Rusinë për organizimin e një sulmi kibernetik si pjesë e të ashtuquajturës “luftë hibride” kundër Ukrainës, por Rusia ka mohuar akuza të tilla

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb