Gëzuar ditëlindjen, princ George! Djali i madh i William të Anglisë dhe Kate Middleton sot mbush 10 vjeç. Për këtë rast, mami dhe babi kanë shpërndarë një foto të re të djalit të tyre në rrjetet sociale. Një imazh që bëri menjëherë xhiron e internetit, ka marrë shumë komente urimesh.

“10 vjet sot! Gëzuar ditëlindjen”, thuhet në postimin e William dhe Kate në Instagram. Fjalë të shoqëruara me një imazh të ri të djalit mbretëror, në të cilin për herë të parë Xhorxhi shfaqet më shumë si djalë se sa fëmijë. I ulur në shkallë, ai është duke buzëqeshur para kamerës dhe i veshur me pantallona të gjata dhe një këmishë. Ndryshe nga fotot e tjera të shpërndara në internet dhe të marra nga mamaja Kate Middleton, e cila është e apasionuar pas fotografisë, kjo foto është bërë në Windsor nga fotografja është Millie Pilkington. Duke i dërguar urimet më të mira princit përmes rrjeteve sociale, gjeti ajo gjeti rastin ta falënderojë për simpatinë e treguar gjatë sesionit fotografik. Gjyshi, Mbreti Charles dhe Camilla gjithashtu iu bashkuan përshëndetjeve sociale.

Dhjetë vjet si mbret i ardhshëm, kështu Baby George po rritet. Dhe ai tashmë është në rrugën e tij për t’u bërë një mbret i ardhshëm. Një rol që po bëhet gjithnjë e më i qartë duke pasur parasysh detyrat që i janë besuar nga familja mbretërore. Për kurorëzimin e mbretit Charles, për shembull, ai ishte i pari nga katër faqet e nderit të mbretit. Me kalimin e viteve, pra, e kemi parë gjithnjë e më shpesh në publik. Vetëm pak ditë më parë ishte i pranishëm në finalen e Wimbledon. Ndërsa presin fronin, megjithatë, William dhe Kate preferojnë ta lënë djalin e tyre të kalojë një fëmijëri sa më normale, larg angazhimeve zyrtare, me vëllezërit e tij Charlotte dhe Louis. Në fund të fundit, ai është vetëm 10 vjeç …

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb