Një festë e madhe verore në Kështjellën Windsor ose në Sandringham për të bërë dolli për ditëlindjen e 40-të të Princit William dhe ditëlindjen e Kate Middleton (e cila nuk ishte në gjendje të festonte për shkak të Covid). Djali i madh i Princit Charles dhe Diana Spencer-it festoi dje ditëlindjen dhe e gjithë vëmendja është mbi të. Një burim mbretëror ka konfirmuar se Dukat e Kembrixhit sapo ka marrë dritën jeshile për të organizuar një festë të madhe për “ditëlindjet e tyre historike”. Ndoshta atje do të jetë edhe mbretëresha Elizabeth.

Kate Middleton fryu 40 qirinj në janar, por për shkak të kufizimeve të Covid-it ajo festoi në fshatin Norfolk e rrethuar nga anëtarët e familjes. Ajo nuk donte asgjë, duke pasur parasysh situatën pandemike, por premtoi një festë të madhe në kohë më të mira.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Tani William do të bëjë një festë brenda mureve të shtëpisë së tij me gruan e tij Kate dhe fëmijët George, Charlotte dhe Louis, ku besohet se do të jetë edhe Mbretëresha Elisabeth.

(Tgcom24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb