Nga: ENEIDA CAKERRI

Qofte me bathë

250 gr bathë
1 tufë qepë të njoma
Nenexhik të freskët ose të tharë
1 filxhan çaji me miell semola
2 vezë
Kripë
Piper të zi
Piper të kuq
Miell ekstra për skuqjen

Për salcën shoqëruese:

2 domate të grira në rende
2 lugë ëmbëlsues – sheqer kaf ose shurup panje/agave
1 lugë të vogël kripë
1 lugë uthull balsamike

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: