Ngelet mister fakti se si u zhduk gazetari kinez, i cili raportoi i pari rastin me koronavirus.
Ai ishte zhdukur në shkurt pasi kishte raportuar rastet e para në Wuhan. Ndërkohë, një miku i tij tha se ai ishte arrestuar nga autoritetet kineze.

‘The Guardian’ shkruan se Chen Qiushi, ish-avokat i shndërruar në gazetar, kishte filluar të raportojë nga rrugët e spitalet e Wuhanit nga 23 janari, ndërkohë zhdukja e tij kishte sjellë reagime.

Autoritetet nuk treguan për asnjë çast në lidhje me faktin se gazetari ishte arrestuar.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: