Jeta nuk ka qenë aspak e lehtë për familjen e Di Maria. Mesfushori i Juventusit në një intervistë të dhënë për gazetën Ole ka folur për vajzën e tij, e cila ka lindur përpara kohe dhe e ka patur të vështirë të mbijetojë.

“Atë vit fituam Kupën e Mbretit me Realin e Madridit. Pata një sezon të mrekullueshëm. Kur vajza ime lindi një javë më vonë, ne luajtëm kundër Atléticos dhe unë shënova një gol që ia dedikova asaj. Ishte e komplikuar, sepse në spital mund të shihnim vetëm dy herë në ditë. Ishim të detyruar të shkonim në shtëpi natën pa vajzën. Ishte shumë e vështirë, duke u larguar dhe duke mos ditur se çfarë do të ndodhte të nesërmen. Ndonjëherë mbërrinim dhe kishte fëmijë të tjerë që nuk ishin më atje. Pyesnim dhe na thoshin se ata ishin larguar, vdiqën nga një virus ose për një arsye tjetër.

Vajza ime më mësoi ta luftoja, të mos dorëzohesha kurrë. Për mua dhe familjen time, dhe për gruan time që më ngre lart kur jam poshtë dhe anasjelltas. Ne kujtojmë gjithmonë të njëjtën gjë, si do të dorëzohemi dhe të mos besojmë nëse vajza jonë luftoi për jetën e saj dhe falë Zotit sot ajo është më e mirë se kurrë” – Tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: