Ditën e sotme është zhvilluar protesta e radhës e opozitës serbe kundër dhunës, protesta të nisura që pas masakrave në Beograd.

Ajo që ra në sy ishte se protestuesit kishin krijuar pankarta me figurat e udhëheqësve të qeverisë dhe krerëve të mediave të kontrolluar nga presidenti Aleksandër Vuçiç, ndërsa i kishin “veshur” me uniforma burgu.

Pjesë e protestës së zhvilluar sot, sipas raportimeve nga mediat vendase ishin më shumë se 50 mijë qytetarë.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: