SERBI

Nezir Mehmetaj akuzohet për krime lufte nga Serbia dhe Gjykata në Beograd ka caktuar masën e arrestit me burg për 48 orë. Nuk dihej ende para këtij vendimi se për çfarë ishte arrestuar kosovari i cili prej 25 vitesh jetonte në Zvicër por tashmë është zbuluar dhe arsyeja se pse ai ishte në ‘Stop Listë’ nga autoritetet serbe.

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli e dënoi arrestimin e tij dhe u zotua se Nezir Mehmetaj do të lirohej.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb