TIRANE- Shkëlqim Hajdari është emëruar sot nga Këshilli i Ministrave Kryeinspektor i Përgjithshëm. Hajdari, ish-kryetar i Shoqatës së Prokurorëve të vendit do të jetë tashmë përgjegjës për inspektoriatet e doganave, bujqësisë, etj.

Hajdari ishte transferuar në Shkodër pas përplasjeve të tij me Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla.

Sakaq, përcaktohet se Inspektori i Përgjithshëm i vendit është në varësi të kryeministrit, Edi Rama.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: