PARIS

Numri i të vdekurve nga koronavirusi është rritur me 81 këtë të mërkurë, duke shkuar gjithsej në mbi 29 mijë.

Saktësisht, numri i viktimave nga Covid-19 në Francë deri tashmë ka shkuar në 29 021 njerëz. Franca, kështu është shteti i pestë në botë për nga numri i të vdekurve nga virusi, shkruajnë mediat e huaja.

Ministria e Shëndetësisë në Francë deklaroi se gjithsesi, numri i të vdekurve për shkak të koronavirusit është ulur ndjeshëm gjatë kohëve të fundit.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb