Një çmenduri dhe në të njëjtën kohë një rast i pabesueshëm është regjistruar në Kategorinë e Dytë spanjolle. Portieri i skuadrës Lugo, Juan Carlos, ka realizuar një gol fantastik nga pothuajse 70 metra.


Në takimin kundër Gijon të fituar me shifrat 3-1, Carlos pa daljen e portierit kundërshtar dhe nuk u mendua dy herë për ta goditur. Më pas, gjithçka tjetër është histori.

(e.k/BalkanWeb)