Një tjetër dridhje sizmike ndodhi në zonën nëndetëse të Dodekanezit, pranë Tilos i cioli u godit mesditën e sotme nga një tërmet 5.1 ballë.

 

Tilos

Tërmeti i ri, me madhësi 4.1 të shkallës Rihter, kishte një thellësi fokale prej 11 kilometrash dhe epiqendra e tij ishte 28 kilometra në jugperëndim të Tilos.

(BalkanWeb)

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: