Në Yerevan të Armenisë, Crvena Zvezda u kualifikua në Play Off të Champions League pasi mundi me rezultatin 0-2 Pyunik (0-7 rezultati i përgjithshëm).

Përtej takimit, në Vazgen Sargsyan Republican Stadium u vu re një skandal i madh.

Tifozët armen të Pyunik shpalosën banerin: “Karabak është Armeni, Kosova është Serbi”. Natyrisht, Armenia njihet botërisht për konfliktin që ka Azerbajxhanin.

Gjithsesi, me siguri ky rast nuk do i shpëtoj syve të UEFA-së.

Magic Bo
Magic Bo

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: