Për supën:

Nga: ENEIDA CAKERRI

250 gr bathë të ziera
1 qepë në kubikë
1 degë selino
1 karotë
2 gjethe dafine
1/2 lugë kurkuma
4-5 lugë vaj ulliri
Lëng perimesh (karotë/qepë/selino/spec)
Kripë/Piper të zi
Lëngun dhe lëkurën e 1 limoni

Për qepët e skuqura:

100 gr miell për skuqje
1 lugë niseshte
Qumësht për të përgatitur një qull
Kripë/Piper të kuq
Pak kurkuma
2 qepë në feta
Vaj për skuqje

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb