Task- Forca Anti- Covid ka kryer 1 mijë e 454 kontrolle dhe monitorime për masat ndaj COVID-19 duke vendosur 11 masa administrative.

Është vendosur pezullimi i 3 aktiviteteve për shkelje të protokolleve dhe 8 gjoba, ndaj bareve, kafeneve, restoranteve, marketeve, si dhe disa individëve për mosmbajtje të maskës.

 

 

NJOFTIMI NGA MINISTRIA E SHENDETESISE

#InspektoriatiShtetërorShëndetësor me grupet e tjera të Task-Forcës #antiCOVID, realizuan 1454 kontrolle dhe monitorime për masat ndaj #COVID19 në 24 orët e fundit.

?Janë vendosur 11 masa administrative:

▪️4 masa me gjobë në bar, kafe, restorant, market, subjekte të gjetura në shkelje të protokolleve;

▪️4 masa me gjobë ndaj individëve për mosmbajtje të maskës;

▪️3 vendime për pezullim të aktivitetit.

?Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale fton qytetarët dhe subjektet të tregohen të kujdesshëm, duke respektuar vendimin për maskën e detyrueshme në ambientet e mbyllura dhe protokollet e sigurisë.

➡️MSHMS apel për zbatimin e vendimit të ri për mbylljen e klubeve të natës, diskove dhe ndalimin e muzikës pas orës 20:00.

#RespektoRregullat

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb