Organizata e Veteranëve të Luftës e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Dega në Gjakovë, ka njoftuar gjithë familjet e Dëshmorëve Martirëve Invalidëve dhe Veteranëve të Luftës, si edhe gjithë qytetarët e Gjakovës dhe më gjerë se të mërkurën me datë 31 korrik do të protesojnë në mbrojtje të ish luftëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomorr Morina.

  • foto galeri

Protesta do të mbahet në sheshin “Nëna Terezë”, dhe do të filloj në orën 11:00.

Tomorr Morina, po mbahet padrejtësisht në burgjet e Maqedonisë Veriore, me akuza të ardhura nga Serbia.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb