AFGANISTAN

Largimi i trupave amerikane nga Afganistani ka sjellë festë në Kabul. Mediat e huaja raportojnë se të shtëna janë dëgjuar në kryeqytetin afgan fill pas largimit të avionit të fundit të SHBA me trupat e fundit ushtarakë.


Këto duhet të jenë të shtënat e para që sinjalizojnë një festë dhe jo një sulm terrorist të radhës.

Tashmë aeroporti i Kabulit është i gjithi i talebanëve të cilët pritet që gjatë kësaj jave të shpallin qeverinë e re.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb