Teksa nesër është raundi i parë i votimit të kandidatit për president, vjen një reagim nga deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj.

Në një postim në Twitter, Gjekmarkaj thekson se presidenti i ri duhet të plotësojë dy kritere, orientim dhe formim euroatlantik dhe figurë politike që mbështet luftën kundër pandëshkueshmërisë.

“Presidenti i ardhshem në situaten ku ndodhemi duhet të plotesojë kryesisht e para sëgjithash dy kritere 1) Qartazi me orjentim dhe formim eurotalantik 2) Një figurë politike që mbeshtet luften kunder pandeshkueshmerisë! Të tjerat kritere janë folklor.”, shkruan Gjekmarkaj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb