Aplikacioni mega-popullor TikTok po teston një aftësi të re për të ndarë klipet.

Një veçori e re e quajtur Repost duhet ta bëjë më të lehtë shpërndarjen e klipeve nga faqja me miqtë pa pasur nevojë t’i dërgoni ato përmes mesazheve të çastit.

Ky buton Repost do të funksionojë në mënyrë të ngjashme me butonin Retweet në Twitter, disa përdorues tashmë e kanë atë, por jo të gjithë.

  • foto galeri
  • foto galeri

Butoni i ri do të kufizohet në faqen For You nga menyja e ndarjes, që do të thotë se nuk do të jetë i disponueshëm në të gjithë aplikacionin TikTok.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: