Recete nga znj Eneida
Përbërësit
Për bazën:

300 gr miell
130 gr gjalpë
100 gr sheqer pluhur
1 lugë pluhur pjekës
1 vezë

Për thërrimet:

75 gr gjalpë
3 lugë sheqer
10 lugë miell
Një dorë bajame të grira

Për reçelin:

500 gr luleshtrydhe
1 lugë niseshte
200 gr sheqer

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: