Janë tre kandidatë të rinj nga listat shumë emërore e PD që kanë dorëzuar pranë Komisionit Qëndror Zgjedhor formularin e dekriminalizimit me qëllim verifikimin e pastërtisë së figurës së tyre.


Mësohet se mes tyre bëjnë pjesë Artus Roshi, kandidat për deputet në listën e PD, qarku Tiranë, Nikolin Staka kandidat në listën e PD, qarku Shkodër dhe Zef Shtjefni kandidat në listën e PD, qarku Shkodër.


Bashkë me ta shkon në 109 numri i deputetëve në Kuvend. Ndërkohë që opozita e re bëhet me 30 deputetë nga të cilët 17 të Partisë Demokratike dhe 13 nga Lëvizja Soialiste për Integrim.


Sot morën mandatin nga KQZ, Floriana Dhimitri nga lista shumë emërore e PD Gjirokastër, Andi Përmeti nga lista e PD Korçë, Eugen Bojaxhi nga lista e LSI, Berat dhe Erion Piciri nga lista e PD Tiranë.

(m.a/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb