Deputeti i Partisë Socialiste të Serbisë, Zvonimir Steviç ka dhënë sot dorëheqje nga posti, pasi u kap ‘mat’ duke parë video porno në seancën e Kuvendit. Video në fjalë u në virale në rrjet.

Kryetari i SPS-së, Ivica Daçiç, tha më herët gjatë ditës së sotme se pret që Steviç, të japë dorëheqjen.
Siç kanë raportuar mediat serbe, në video, deputeti Steviç shihet duke mbajtur një telefon nën stolin e parlamentit në të cilin po shikonte pamje pornografike.

Zvonimir Steviç ka qenë 6 herë deputet. Mësohet se ai thuhet se ka lindur në Prishtinë dhe ishte pjesë e grupit parlamentar të Partisë Socialiste të Serbisë (SPS) dhe anëtar i “Komisionit për Kosovë” në Kuvendin e Serbisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb