TIRANË

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka shpërndarë postimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta për deklaratat e kryeministrit Edi Rama në çështjen e qendrës historike të Tiranës.

Vasili pyet se kush e mori në qafë apo e mëson që të futet në errësirë.

POSTIMI I VASILIT
Na kishte marrë malli për këtë Edi Ramën objektiv, që nuk gënjen fare që thotë të vërtetat siç janë.
Nuk e marr vesh pse u bë më pas kaq gënjeshtar i madh ky Edi Rama.
Kush e prishi këtë njeri xhanëm?
Kush e mori në qafe?
Kush e mëson që të futet në errësirë?
Pse e shpërdorojnë naivitetin e tij sa që e bëjnë të duket edhe si tuaf edhe si matuf?
Ishalla vazhdon kjo koherenca dhe transparenca, që të rrojmë e ta kujtojmë të mirin Edi Rama që e telendisi për dreq shoqëria e keqe!!

Vasili Fb
Vasili Fb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb