GJERMANI

Kancelarja Angela Merkel ka hedhur poshtë mundësinë që Gjermania të vendosë për një rihapje nga ”Lock- Down”. Sipas saj gjermanët janë mbi akull të hollë dhe rrezikojnë të humbasin gjithçka kanë sakrifikuar për të ndaluar COVID-19.

Po ashtu Merkel thotë se Gjermania ndryshe nga disa vende të tjera europiane është në fillim të përhapjes së pandemisë dhe  hapja ndodh në fazën e fundit edhe pse shumë nuk duan ta dëgjojnë këtë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb