Cristiano Ronaldo po pret momentin që të shërohet nga COVID-19 dhe të rikthehet në fushë me Juventusin.

Edhe pse i infektuar me COVID-19, protugezi nuk e ka ndalur stërvitjen dhe madje duket më në formë dhe më në humor se kurrë.

Madje ai shkruan përbri videos edhe një shprehje frymësuese ”Suksesi në jetë nuk matet me atë që arrini, por me pengesat që kapërceni ”.

Madje Ronaldo si asnjëherë më parë është qethur thuajse tullac gjatë karantinës në banesë teksa vetëm 3 muaj më parë flokët i mbante me mbajtëse prej kaçurrelave.

Ronaldo doli pozitiv me COVID-19 gjatë grumbullimit me Portugalin më 13 tetor teksa është asimptomatik.

 

View this post on Instagram

 

“El éxito en la vida no se mide por lo que logras, sino por los obstáculos que superas” 😉💪🏽

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb