Maroku është kualifikuar si e para në grupin F të Botërorit të Katarit, pas fitores 2-1 ndaj Kanadasë. Ky triumf bën që ekipi i Regraguit të ketë 7 pikë, më shumë se çdo skuadër në grup.

Kanadaja kishte bërë gati valixhet që para disa ditësh (0 pikë) dhe sot luante pa presion. Kjo përfaqësuese vazhdoi me lojën e dobët, teksa pësoi dy gola brenda 22 minutash. Fillimisht ishte Ziyech që realizoi për marokenët, ndërsa dyfishimi i shifrave erdhi nga En Nesyri.

Brenda pjesës së parë, Aguerd do “tundtte” rrjetën e gabuar, duke bërë kështu që shifrat të ngushtohen. Fraksioni i dytë do ishte disi më i ekuilibrat, skuadrat u ruajtën shumë që të mos pësojnë dhe loja ishte e mbyllur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: