Sulmuesi i ekipit Kombëtar U-21 të Shqipërisë, Din Sula, ka shënuar mbrëmjen e sotme në Belgjikë, me ekipin Uasland-Beveren ku edhe aktivizohet.


Sula i dha avantazhin e kipit të tij, në takimin ndaj Sersle Bryzh, që në minutën e 12-të.


Ai mori një top të gjatë nga Uigel, dhe teksa iu shkëput mbrojtjes kundërshtare, u fut në zonë dhe me të djathtën mposhti edhe portierin, e më pas festoi edhe me shenjën e shqiponjës. Ky ishte goli i parë 21-vjeçarin në Belgjikë./panorama


din sula gol on Vidnews.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb