Njerëz që dalin në rrugë të tmerruar, disa të tjerë me telefona në duar dhe tentojnë të telefonojnë të dashurit e tyre. Këto janë pamjet që vijnë nga Larisa e Greqisë, e cila që u godit sot nga tërmeti i fuqishëm me magnitudë 5.9 të shkallës rihter.

Po ashtu, mediat greke kanë publikuar edhe pamje nga momenti që ra tërmeti, i cili ishte në një thellësi fokale prej 10 km, ndaj edhe u ndje thuajse në të gjithë Greqinë, madje dhe në disa qytete të vendit tonë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Ka qenë një qytetar që ka filmuar momentin kur bie tërmeti, ndërsa shihet se si lëvizin abazhurët në shtëpinë e tij për disa sekonda. Ndonëse deri më tani nuk dihen dëmet e shkaktuara, nga pamjet e publikuara shihet se pjesë betoni kanë rënë nga ndërtesat sipër makinave apo dhe në rrugë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: