TIRANË

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka thyer rekordin historik të votave të PS në Njësinë 9, me 13 131 vota.

Rekordi i mëparshëm ishte vendosur po nga Manastirliu në vitin 2017 me 12 518 vota. Kjo zonë tradicionalisht e djathtë ka zgjedhur serish të votojë PS dhe të majtën.  Përballë Manastirliut ishte deputetja e PD, Albana Vokshi.

Manastirliu është renditur e gjashta më e votuar nga deputetët e qarkut të Tiranës me mbi 9 mijë vota.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb