Tifozët e La Ligës zgjedhin fanellën e Getafes si më të bukurën mes 20 skuadrave të Kategorisë së Parë. Fanella e skuadrës blu ka qenë më e votuara me 36200 vota dhe për ta festuar kanë bërë një lotari mes tifozëve të tyre me fanellën blu si çmim.

Podiumin e plotësojnë Celta de Vigo, në vendin e dytë, me 36 mijë vota dhe Real Madrid, në vendin e tretë, me 7400 vota. Vetëm vend i pestë për Barcelonën. Nga ana tjetër, Girona, Alavés dhe Almería plotësojnë pjesën e poshtme të klasifikimit.

RENDITJA SIPAS VOTAVE

1.Getafe: 36.200

2.Celta: 36.000

3.Real Madrid: 7.400

4.Mallorca: 2.100

5.Barcelona: 1.800

6.Real Sociedad: 1.700

7.Cádiz: 1.200

8.Osasuna: 1.000

9.Real Betis: 1.000

10.Las Palmas: 875

11.Valencia: 820

12.Athletic Club: 679

13.Atlético de Madrid: 643

14.Sevilla: 620

15.Granada: 578

16.Rayo Vallecano: 513

17.Villarreal: 505

18.Almería: 504

19.Deportivo Alavés: 503

20.Girona: 503

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb