Giacomo Vrioni është lojtari më i ri i New England Revolution. Sulmuesi shqiptar është zyrtarizuar te klubi i MLS amerikane, pak minuta më parë.

Për kartonin e 23 vjeçarit kuqezi, ekipi i njohur u desh të paguajë 4 milionë euro, të cilat shkojnë në arkat e Juventusit.

Vrioni zhbilloi paraqitje fantastike sezonin e fundit me Tirol në Austri. Ai luajti 28 ndeshje, ku shënoi 19 gola. Me interes të madh pritet të shihen paraqitjet e tij me skuadrën e re.

 

 

Jj

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: