Barcelona ka arritur një marrëveshje me Sassuolën për të huazuar  Kevin-Prince Boateng për pjesën e mbetur të sezonit 2018/19.  Marrëveshja do të përfshijë  opsionin e  blerjes së kartonit për shifrën e 8 milionë eurove.

Lojtari do të paraqitet të martën për të nënshkruar  kontratën dhe më pas  do të prezantohet në Camp Nou.

Boateng ka luajtur në La Liga  me ekpin e  Las Palmas ku ai luajti si një sulmues anësor, por edhe dhe si sulmues qendre.

“Kevin-Prince Boateng është një lojtar i cili me siguri do të përshtatet shpejt me ekipin. Me përvojën e tij duke luajtur në katër nga ligat më të mëdha në Europë,  Premier Ligë, Bundesligë, Serie A dhe La Liga, ai ka shënuar gola kudo që ai ka qenë”, thuhet në njoftimin e Barcelonës.

BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: