Nga Zonja Katerina
Përbërësit

4 berxolla, 3 luge vaj, 2 filxhane oriz, 6 filxhane leng perimesh ose pule, 1 limon, Kripe, piper, rigon.

Pergatitja

Ne nje tigan qe nuk ngjit vendosim 1 filxhan uje te ngrohte dhe vendosim berxollat.I leme sa te thithin lengjet duke i kthyer nga te dyja anet. Ne pas shtojme vajin kripen e piperin. Ne fund lengun e limonit e i leme te perthithen nga mishi.

Kujdesemi qe mishi te mare ngjyre nga te dyja anet duke i shtuar edhe pak gjalpe. I servirim me oriz te cilin e ziejme ne uje te nxehte me kripe. Ne fund i shtojme limon e gjalpe.

(Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: