BRAZIL

Brazili është tashmë vendi i katërt në botë sa i përket viktimave nga COVID-19. 28 mijë e 834 vdekje shënohen në Brazil, më shumë se edhe në Francë.

Tashmë vetëm SHBA, Britania si dhe Italia kanë më shumë viktima se Brazili që koronavirusi shënoi edhe ndasitë politike. Dy ministra shëndetësie u larguan gjatë pandemisë, për një arsye, kundërshtimeve ndaj Presidentit Bolsonaro.

Bolsonaro e kaloi vetë koronavirusin teksa i vijon bindjes se Brazili duhet rihapur pavarësisht shifrave nga COVID_19.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb