BRITANI

Anglia, Uellsi dhe Skocia kanë regjistruar sot 639 viktima në 24 orët e fundit prej COVID-19 duke arritur totalin prej 21 mijë e 731.

Sot 552 viktima ishin vetëm nga spitalet por mediat britanike hedhin dyshime se numri i viktimave që kanë qëndruar në shtëpi me COVID-19 mund të jetë më i lartë.

Një tezë është që numri total jozyrtar i viktimave në Britani të jetë 33 mijë, 55% më i lartë se ai zyrtar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb