Greqia ka  regjistruar 2,190 raste të reja në 24 orët e fundit, ndërkohë që numri i përgjithshëm i rasteve është 629.498.

Po ashtu gjatë 24 orët e fundit 37 qytetarë e kanë humbur betejën me virusin.

Nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 14,433 vdekje.

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: