KOSOVA

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë publikuar të dhënat e fundit sa i përket ecurisë së CVOVID-19 atje.

Në njoftimin zyrtar thuhet se gjatë 24 orëve të fundit nuk është shënuar asnjë viktimë nga virusi, ndërsa nga krahu tjetër janë regjistruar 9 persona të infektuar.

Vlen të përmendet se që prej fillimit të pandemisë në Kosovë, janë regjistruar 107.758 të infektuar. Për fat të keq, 2.258 të tjerë, nuk e kanë fituar betejën me virusin vrasës.

Njoftimi i plotë:
30 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.361 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 179.029 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 41.573 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 1.648 testime, 9 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.333.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 167.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb