Dueli mes Kukësit dhe Tiranës do të ngrejë siparin e sezonit të ri të Superiores. Kjo përballje interesante është planifikuar të luhet të premten e 19 gushtit në orën stadiumin “Kukës Arena”.

Java e parë do të vijojë më pas ditën e shtunë, ku në orën 17:00 në “Niko Dovana” të Durrësit do të luhet sfida Erzeni-Vllaznia, teksa në orën 19:30 në “Elbasan Arena”, Partizani do të përballet me Egnatian. Java e parë do të mbyllet ditën e diel, me dy sfidat e programuara për t’u luajtur në orën 17:00.

Në stadiumin e Laçit, kurbinasit e Vukçeviç do të presin Teutën, teksa në “Adush Muça” të Ballshit, Bylisi do të ndeshet me Kastriotin. “Panorama Sport”, përveç javës së parë, ka arritur të zbulojë edhe axhendën e javës së dytë të Superiores.PanoramSport

 

JAVA E PARË:

 

E PREMTE, 19 GUSHT:

 

KUKËSI-TIRANA ORA 17:00 (Kukës Arena)

 

E SHTUNË, 20 GUSHT:

 

ERZENI-VLLAZNIA ORA 17:00 (Niko Dovana)

 

PARTIZANI-EGNATIA ORA 19:30 (Elbasan Arena)

 

E DIEL, 21 GUSHT:

 

LAÇI-TEUTA ORA 17:00 (Laçi Stadium)

 

BYLIS-KASTRIOTI ORA 17:00 (Adush Muça)

 

 

 

JAVA E DYTË:

 

E SHTUNË, 27 GUSHT:

 

KASTRIOTI-ERZENI 17:00 (Kamza Stadium)

 

TEUTA-BYLIS 17:00 (Niko Dovana)

 

E DIEL, 28 GUSHT:

 

EGNATIA-TIRANA 17:00 (Egnatia Stadium)

 

VLLAZNIA-KUKËSI  19:30 (Loro Boriçi)

 

E HËNË, 29 GUSHT:

 

PARTIZANI-LAÇI 19:30 (Elbasan Arena)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: