Mijëra qytetarë austriakë nuk janë dakord me masat kufizuese duke protestuar në rrugët e Vjenës.

Austria momentalisht ndodhet në një Lock-Doën të tretë, teksa qeveria e Kurz diskuton për të zgjatur masat për shkak të shifrave të larta të COVID-19.

Qytetarët kërkojnë një rihapje, teksa shumica e tyre pa maskë marshuan në rrugët e kryeqytetit duke kërkuar edhe largimin e Sebastian Kurz.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb