Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç i është kundërpërgjigjur ministrit të Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçlës, pasi ky i fundit ka thënë se Serbinë nuk e presin ditë të lehta.

Vuçiç ka shfrytëzuar situatën energjetike në të cilën ndodhet Kosova për t’iu kundërpërgjigjur kreut të MPB-së.

Kreu i shtetit serb është përgjigjur me ironi duke thënë se “i vjen mirë që kanë ditë të lehta përpara, sidomos me ndërprerjet e energjisë elektrike”, shkruan KoSSev.

“Po funksionon shkëlqyeshëm për ta me mungesa të energjisë dhe është shumë e lehtë dhe e këndshme për ta”, ka thënë Vuçiç.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb