Hiti i këngëtares shqiptare Dua Lipa “Be The One” ka arritur edhe një sukses tjetër në arenën ndërkombëtare.

“Be The One” kryeson në top listën “Shazam” në Gjermani.

Përmes një postimi në Twitter Dua Lipa ka treguar se është shumë e kënaqur për këtë arritje.
“Wow ‘Be The One’ numër një në Shazam, në Gjermani. Faleminderit”, ka shkruar ajo.

Dua Lipa vlerësohet një nga yjet e ardhshme të muzikës, dhe së fundi ishte në mesin e 15 artistëve të rinj në garë për “Zërin e Vitit” në BBC.

(el.sp/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: