Pas tridhjetë e dy vjetësh, Sir Elton John ka vendosur të shesë apartamentin e tij luksoz prej 1200 metrash katrorë në lagjen e famshme Buckhead të Atlantës.

Apartamenti ndodhet në katin e 40-të të kullës së banimit ‘Park Place’ dhe shitet përmes Sotheby’s International Realty për më pak se 5 milionë dollarë.

Sipas Wall Street Journal, legjenda e muzikës fillimisht bleu një banjë në katin e 36-të të ndërtesës për 925,000 dollarë në fillim të viteve 1990.

Më pas ai fitoi rezidencën fqinje për të akomoduar koleksionin e tij të madh të artit, duke formuar gjashtë apartamente në një rezidencë që përfshin dy nivele. Siç raporton botimi Buckhead, ai e mori këtë vendim rreth gati një muaj më parë për t’u përfunduar me lëvizjen në heshtje të sasinë e madhe të artit dhe sendeve personale të familjes.

Ylli i tha WSJ se vendosi ta shesë sepse nuk kishte më nevojë për një bazë për turneun e tij në SHBA.

Elton John dhe familja e tij jetojnë në Windsor, Angli dhe gjithashtu kanë një shtëpi në Nice, Francë. “Kam jetuar këtu për 30 vjet dhe e kam dashur çdo minutë. Epo, Atlanta, do ta marr me vete në zemër, në shpirt dhe nuk do ta harroj kurrë”, tha Elton John gjatë koncertit të tij të fundit në qytetin amerikan shtatorin e kaluar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb