Deputeti i PS Ervin Bushati i ftuar në emisionin “A show” në “News 24” tha se më datë 30 qershor nuk duhet të ketë dhunë. Bushati theksoi se nuk është situata kaq alarmante sa e bën opozita.

“Mua më vjen mirë që protesta e nëntë e opozitës ishte pa dhunë. Më datë 30 qershor nuk duhet të ketë dhunë, aspak. Opozita e tepron.

Nuk është situata aq keq  sa ç\e bëjnë ata. Ka mbetur vetëm që Donald Trump t’i thotë Bashës që mos protesto me dhunë”, tha Ervin Bushati.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb