Në Finalen Botërore të Formula 1, shtëpia e Ferrarit në Abu Dhabi ka zbuluar evolucionin e ‘La Ferrari’, një supermakinë me më shumë se 1000 kuaj/fuqi, tre milion euro dhe një design prej Star Trek. Ferrari i ri FXX K, ka 1050 kuaj fuqi dhe nuk është miratuar ende për përdorim në rrugë. (da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb