Tiffany Trump u martua me Michael Boulos. Vajza 29-vjeçare e Donald Trump shkëmbeu zotimet me miliarderin, 25 vjeç, të shtunën në një ceremoni luksoze në pronën e ish-presidentit Mar-a-Lago në Florida.

Babai i famshëm i Tiffany-t, 76 vjeç, e shoqëroi atë ndërsa të ftuarit mrekulloheshin me fustanin mahnitës të nuses Elie Saab.

Tiffany Trump kishte veshur një fustan shkëlqyes të Elie Saab. Fustani përmbante mëngë të gjata, rruaza dhe një siluetë si princeshë.

Nëna e Tiffany-t, aktorja Marla Maples – e cila u divorcua nga Donaldi në 1999 – gjithashtu kishte veshur Elie Saab, një fustan me një shpatull jashtë.

Ndërkohë, babai i saj – i cili tani është i martuar me Melania Trump – veshi një smoking shumë ekegant.

Çifti shkëmbyen betime poshtë një belveder të stolisur me lule. Të porsamartuarit u martuan para familjes dhe miqve poshtë një pamjeje mahnitëse të stolisur me një aureolë me lule rozë, blu dhe të bardhë.
Lulet përputheshin dukshëm me nuancën blu të çelur të fustaneve të veshur nga shoqërueset e nuses së Tiffany – duke përfshirë gjysmëmotrën e saj më të madhe, Ivanka Trump.

Shoqërueset e nuses së Tiffany – duke përfshirë gjysmëmotrën Ivanka Trump, të paraqitur këtu – kishin veshur fustane blu në stile të ndryshme. Pasi çifti tha “Po”, të dashurit e tyre e pinë kokteje me një muzg piktoresk si sfond perëndim të diellit pas ceremonisë.

Ndërsa ra mbrëmja, të pranishmit u futën brenda Mar-a-lago për një ceremoni ekstravagante. Sipas Instagram Stories, Tiffany dhe Boulos punësuan një grup prej të paktën 10 anëtarësh dhe kërcimtarësh që performuan në ansamble që ngjanin me loofah.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Të ftuarit morën argëtimin nga tavolinat që ishin të mbuluara me lule dhe shandanë të gjatë kristali, me një menu të zbukuruar e të pasqyruar.

Dasma luksoze e Tiffany-t dukej se ishin një përrallë. Por fundi i tyre i lumtur nuk erdhi pa sfida. Valltarët performuan në veshje që ngjanin me lufa.

Vetëm disa ditë para ngjarjes së madhe, Tiffany thuhet se po “largohej” pasi “darka e saj e mirëseardhjes” u rrezikua për shkak të uraganit Nicole.

“Ata kanë dërguar stafin në shtëpi. Tiffany ishte ende atje”, tha një burim i brendshëm të enjten, duke iu referuar rezidencës luksoze të Donald në Palm Beach. “Disa të ftuar erdhën gjatë javës dhe i kishin planifikuar të gjitha këto,” vazhdoi burimi. “Ata duhej të anulonin ngjarjet sot dhe anuluan një shëtitje golfi për nesër. Të gjithë kanë ngecur brenda.”

Uragani Nicole goditi Florida në fillim të kësaj jave dhe mbylli Aeroportin Ndërkombëtar të Palm Beach, gjë që ndikoi se kush ishte në gjendje të fluturonte për në dasmë.

Një burim na tha më parë se Tiffany dhe Boulos prisnin 500 të ftuar të merrnin pjesë. Në atë kohë ishte e paqartë se sa njerëz duhej të ndryshonin RSVP-në e tyre për shkak të stuhisë.

Planet e çiftit ndryshuan për shkak të uraganit Nicole.

“Tiffany ka pritur të planifikojë një dasmë shumë të madhe,” na tha burimi i brendshëm. “I fejuari i saj është nga një familje shumë e pasur, ajo është nga një familje shumë e pasur dhe ata duan që të gjithë miqtë e tyre nga e gjithë bota të jenë atje.”

Megjithatë, dyshja ishin në gjendje të merrnin licencën e martesës të martën – vetëm disa orë përpara se Gjykata e Qarkut Palm Beach të detyrohej të mbyllej për një javë.

Pavarësisht motit të keq, Tiffany ishte në gjendje të festonte fundjavën e kaluar së bashku me motrat dhe mikeshat e saj më të ngushta festën e Beqarisë. Tiffany dhe Boulos u takuan në vitin 2018 ndërsa ai studionte në City University të Londrës dhe ajo ishte me pushime në Evropë.

Boulos, familja e të cilit zotëron një konglomerat kompanish shumë miliarda dollarëshe, përfundimisht i propozoi Tiffany-t në Kopshtin e Trëndafilave të Shtëpisë së Bardhë në janar 2021.

(Pagesix/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: