Futbollistët e Premier League bashkojnë forcat për të ndihmuar sistemin sanitar britanik në përballimin e emergjencës së shkaktuar nga Coronavirus. Me një “hashtag” në rrjetet sociale #PlayersTogether (futbollistët bashkë), shumë lojtarë kanë nisur fushatën për mbledhjen e fondeve.

Evg3gzpu0aafbdw
Evg3gzpu0aafbdw

Një kontribut konkret për të ndihmuar struktuar sanitare, mjekët në vijën e parë, të prekurit dhe ata që i asistojnë. “Kjo është një periudhë kritike për vendin tonë dhe për sistemin sanitar. Për këtë arsye në jemi të gatshëm të ndihmojmë me të gjitha mënyrat”, lexohet mes të tjerash në letrën e publikuar nga futbollistët bashkë me “hashtag” #PlayersTogether.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb