Grupi Volkswagen pret që të rrisë produktivitetin me 30% në 122 fabrikat në të gjithë botën deri në vitin 2025, deklaroi drejtori i përgjithshëm i Porsche dhe anëtar i bordit të Volkswagen AG, Oliver Blume.


”Produktiviteti këtë vit do të rritet me një normë të ngjashme si vitin e kaluar me 6%”, shpjegoi Blume.


“Për shkak të madhësisë së tij të plotë, prodhimi është faktori më i rëndësishëm për përfitimin tonë. Kostot e fabrikës këtë vit do të optimizohen me rreth 1 miliardë euro’’, deklaroi Blume.


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: